Rozeslali jsme už víc než 350 000 zásilek! Děkujeme, že jste s námi!

Použijte kód DĚKUJEME20 pro 20% slevu a poštovné zdarma na vše. Kód platí do středy 24. 7. do půlnoci.

Kožní onemocnění nemusí být nezvratná diagnóza!

Velmi suchá pokožka, podráždění a zarudnutí, dermatitida, ekzém a lupénka jsou typy kožních onemocnění, které lze zmírnit komplexním přístupem a zcela přirozeně!

Stala se vaše kůže vaším největším nepřítelem? Máte pocit, že se pokožka vašeho těla změnila v něco, co připomíná spíše rybí šupiny než jemnou a hladkou lidskou kůži běžného vzhledu? Trápí vás nejrůznější nepříjemnosti - svědí vás lokty, po těle vás pálí ostrůvky vyrážek, po celém bytě se vám při svlékání třepotají kousky suché, odumřelé kůže? Cítíte se den ode dne víc a víc nepohodlněji - a léto i krátké rukávy vám dělají vrásky, protože nechcete své problémy ukazovat světu.

Nejste v tom sami! Problém je pouze v tom, že kožní nemoci nejsou brány dostatečně vážně (ve stylu "Co to je, trochu suché kůže a vyrážka - o nic nejde!") a také chápeme své tělo čistě symptomaticky, nikoliv celostně. Mazáním kortikosteroidů na již tak citlivé a poškozené části kůže si z dlouhodobého hlediska jen uškodíte! Je proto nejvyšší čas otevřít hlubší debatu o kožních onemocněních a podívat se na naše krásné tělo z celkové perspektivy. Znáte to - jak uvnitř, tak i na povrchu. Vaše kůže je nejlepším ukazatelem toho, co se děje uvnitř těla. 

Jak a na co vás vaše kůže upozorňuje? 

Co se vám vaše kůže snaží říct, když se u vás vyskytne konkrétní typ kožního onemocnění?

Kožní onemocnění zahrnují celou řadu dysfunkcí, od lupů až po lupénku. Některé z nejčastějších jsou uvedeny níže, ale všechny mají společné jedno (jak ukazují studie a výzkumy!): všechny souvisejí se střevy (osa střevo-kůže) a jsou doprovázeny vysokou zánětlivostí v organismu.

Vyrážka (typ dermatitidy)

Kožní vyrážky jsou běžným problémem, který se objevuje v důsledku různých typů dermatitid. Dermatitida je zánět kůže, který se může projevovat vyrážkami, svěděním, zarudnutím, šupinami nebo puchýři. Existuje několik typů dermatitidy a dermatitických projevů, přičemž všechny se primárně léčí tak, že se zaměřují pouze na zmírnění příznaků. Pokud vám nevyhovuje dlouhodobé používání lokálních kortikosteroidů, protizánětlivých krémů a antihistaminik, budete se muset na celou problematiku podívat jinak. Dermatitidu provází velmi vysoká zánětlivost v organismu, proto je třeba tělo "zchladit", zklidnit a dát mu čas kůži regenerovat.

Psoriáza nebo lupénka

Při tomto onemocnění imunitní systém nadměrně aktivuje růst kožních buněk, což vede k rychlé tvorbě nových buněk na povrchu kůže. Přesná příčina lupénky není oficiálně známa, ale souvisí s autoimunitními a genetickými faktory. Novější výzkum potvrdil přímou souvislost mezi špatným střevním mikrobiomem a lupénkou. Stejně jako jiná kožní onemocnění jsou i tato doprovázena vysokou hladinou zánětlivých faktorů v těle.

Ekzémy

Ekzém je společný název pro různá kožní onemocnění, která se projevují zánětem a svěděním kůže. Nejedná se o autoimunitní onemocnění, ale o jednu z reakcí organismu na systémový nebo místní zánět a ukazatel závažného poklesu síly imunitního systému. Kromě toho se jedná o jev, při kterém dochází k vylučování bílkovin skrze kůži. Dalším názvem pro ekzém je také "propustná kůže", což je přímý odkaz na "propustné střevo" neboli syndrom propustného střeva, kdy se bariéry ve střevě otevřou a do krevního oběhu se začnou vylučovat velké částice nestrávené potravy (bílkoviny, toxiny a další látky).

Velmi suchá pokožka

O suché pokožce běžně neuvažujeme jako o něčem, co by bylo v nepořádku, a proto ji nepovažujeme za kožní onemocnění. Opakovaný výskyt velmi suché pokožky však poukazuje na silnou nerovnováhu v těle - obvykle související s imunitním systémem (který sídlí ve střevech). Nevyvážený střevní mikrobiom (obvykle mluvíme o nesprávném poměru prospěšných a škodlivých bakterií) má přímý vliv na zdraví pokožky. Nedostatek prospěšných bakterií a přemnožení škodlivých bakterií oslabuje ochrannou bariéru kůže, snižuje schopnost kůže udržet potřebnou vlhkost a způsobuje její vysušení a nadměrnou ztrátu vody, která by měla v kůži zůstávat. Následně také dochází k zánětlivým procesům, které dále oslabují přirozenou hydratační funkci pokožky.

Svědění, podráždění a zarudnutí kůže

Svědění, podráždění a zarudnutí kůže často svědčí o přítomnosti zánětu - a zde se opět vracíme k  intenzivní imunitní reakci. Zánět je přirozenou reakcí těla na toxické podněty, infekci nebo poranění. Imunitní systém (ve střevech) se aktivuje v boji proti škodlivým látkám nebo infekčním činitelům, což vede k uvolňování mediátorů zánětů, jako jsou histamin, cytokiny a prostaglandiny. Tyto zánětlivé mediátory způsobují rozšíření krevních cév, což vede k zarudnutí kůže, a zároveň dráždí nervová zakončení, a to způsobuje nepříjemné svědění. Když podpoříte střeva a posílíte imunitní systém, sníží se také přehnané reakce těla na zánět. Zánětlivé stavy se zmírní a jejich projevy se zklidní.

Rosacea (kožní onemocnění)

Rosacea (růžovka) je kožní onemocnění, které se projevuje trvalým zarudnutím obličeje, vyrážkami, zjevnými cévkami a někdy i otoky. V poslední době se stále intenzivněji projevuje souvislost mezi přemnožením kandidy a vznikem růžovky. Candida žije ve střevech, a pokud její růst příliš často podporujete jednoduchými cukry a sacharidy, zaděláváte si na propuknutí nespočetné řady problémů (kvasinkový vaginální zánět, nadýmání, únava a samozřejmě kožní problémy).

Víte, že kožní choroby jsou u lidí nejčastějším typem onemocnění? Více než 900 milionů lidí trpí různými typy kožních dysfunkcí! Protože je toto číslo opravdu vysoké, vědci a výzkumníci jsou si tak stále více vědomi nejrůznějších faktorů, které způsobují záněty a kožní onemocnění. A objevili prokazatelnou souvislost mezi dysfunkcí střev a kožními chorobami.

Dalo by se říci, že všechna kožní onemocnění jsou projevem dvou problémů: chronického zánětu a narušeného střevního mikrobiomu.

Jmenuji se Petra Kordež, jsem vedoucí rodinné společnosti Carnium Botanicals a výživová poradkyně. Mým posláním je pomáhat lidem žít zdravější, uvolněnější a energičtější život. 

Mnoho let poradenství a individuální práce s klienty mě přivedlo k poznání, že vždy musíme najít příčinu nemoci a odstranit ji. Léčením příznaků pouze „hasíme akutní požár“, který se většinou velmi rychle znovu rozhoří. Proto musíme ke každému stavu nebo nemoci přistupovat komplexně a promyšleně. 

Prvním krokem je pochopit, co se s námi děje, pak je potřeba změnit určité návyky a pomoci si přípravky, které jsou přírodní, bez vedlejších účinků a které naše tělo potřebuje pro správné fungování.

Všechno, co s vámi na těchto řádcích sdílím, je zkoumáno se zájmem a patřičnou odborností. Chci vám pomoci zmírnit příznaky a negativní dopady kožních a střevních problémů a ukázat vám, jak můžete zcela přirozeným způsobem ovlivnit to, co se děje ve vašem těle.

Tajný život vaší pleti

Osa střevo-kůže odhaluje původ kožních onemocnění a zánětů v organismu

Představte si, že je vaše tělo podobné ekosystému, který můžeme pozorovat v lese. Tento ekosystém je plný rostlin, které můžeme vidět - stromů, kapradin, tráv, květin, hub a bylin. Na první pohled se může zdát, že je tento ekosystém tvořen jednotlivými organismy, které spolu vzájemně nesouvisejí. Pokud se však pozorněji podíváte na zem a pod zem, povšimnete si celé řady organismů, hub a kořenového systému, který všechny tyto rostliny spojuje. Takto spolu organismy komunikují, sdílejí živiny a vytvářejí symbiózu. 

Lidské tělo je tak fascinující a komplexní systém, že mu až nyní začínáme pomalu rozumět. Stejně jako svět pod lesní půdou je i naše tělo v mnoha ohledech propojeno ve zdánlivě nesouvisejících směrech. A čím více zkoumáme naše těla, ve kterých žijeme, tím zřejmější je propojení mezi mnoha mechanismy těla a střevy.

Střeva a pokožka spolupracují

Tyto dva systémy - střeva a pokožka - jsou si neuvěřitelně podobné. Střeva jsou hlavním sídlem imunitního systému (žije v nich až 80 % imunitních buněk!), probíhá zde regulace hormonů, trávení, vstřebávání vitamínů a minerálů, střeva dokonce produkují i hormon štěstí serotonin! Jedná se o jakousi naši vnitřní navigaci.

Pokožka je naše vnější navigace, největší plocha pro styk s mikroby a náš první kontakt se světem. Fyzicky nás chrání před škodlivými vlivy, bakteriemi, viry a dalšími faktory prostředí. Mnoho bakterií žije s naší kůží v symbióze - jsou "naučeny" živit se odumřelými buňkami a mají zakázáno proniknout přes kožní bariéru. Pokud toto pravidlo "náhodou" poruší, jsou zdravým imunitním systémem okamžitě zničeny. Střevo a pokožka jsou "nejlepší kamarádi" a oba aktivně pečují o naši imunitu a bezpečnost - samozřejmě pokud jim je umožněno optimálně fungovat.

Komunikace mezi střevním mikrobiomem a kůží

Výzkumy ukazují, že střevní mikrobiom s pokožkou nejen vzájemně reaguje, ale také ji přímo ovlivňuje. Tato “komunikace” probíhá prostřednictvím složitých interakcí s imunitním systémem, který se snaží regulovat systémový a lokální zánět v těle. Velmi názorným příkladem je například důsledek propustného střeva, kdy se bakterie dostávají zpět do krevního oběhu a následně se hromadí v kůži, čímž ovlivňují kožní mikrobiotu, a to má za následek vznik nejrůznějších kožních onemocnění.

Bakterie jsou vašimi spojenci

Ve vašich střevech (i na pokožce!) hrají bakterie hlavní roli. Dělí se na prospěšné, špatné (patogenní) a neutrální. Bohužel má moderní člověk poměr mezi dobrými a špatnými bakteriemi v naprosté nerovnováze. Narušená rovnováha a převaha špatných bakterií vedou k onemocnění, chronickým zánětům a podle posledních výzkumů dokonce k autoimunitním kožním onemocněním (dermatitida, lupénka) a dalším kožním onemocněním spojeným s vysokým zánětlivým faktorem v těle.

Vzplanutí systémového zánětu a kde hledat "viníka"?

Ve vašem břiše - a to doslova! Tvrzení, že základem zdravé pleti jsou vaše střeva, by se před deseti lety zdálo přinejmenším přitažené za vlasy. Dnes však stále více studií potvrzuje souvislost mezi oslabeným střevním systémem, poklesem imunity, systémovými záněty a kožními chorobami. Tyto faktory jdou, zjednodušeně řečeno, ruku v ruce. Když rozhodující orgán - tedy střeva - není v dobré kondici, okamžitě se k němu přidá rozbouřený imunitní systém - pak se začne ozývat zánět, který může rychle přejít v chronický, a to vše odnáší právě pokožka, která se zanítí, je pokrytá výsevy pupínků, odlupuje se a rozvíjí se v ní to, čemu říkáme "autoimunitní onemocnění".

Tohle už určitě víte!

Potřebujete názornou ukázku toho, jak spolu střeva a kůže komunikují? Vraťme se k receptům našich babiček. Víte, co říkaly, že byste měli dělat, pokud chcete mít krásně opálenou pleť? Pít mrkvovou šťávu! Ale když jí vypijete (příliš) mnoho, vaše pleť skutečně zbarví do oranžova. Studie vypovídají o faktu, že některé karotenoidy (například vitamin A) přecházejí z potravy do kůže a hromadí se tam. A nyní máte pádný důkaz o souvislosti mezi procesy ve střevech a v kůži.

Jak vám vaše kůže ukazuje, že ve vašem těle řádí systémový zánět?

Systémový zánět je "chronický zánětlivý stav", který je očividným voláním imunitního systému, že něco není v pořádku. Byli jsme naučeni, že autoimunitní onemocnění jsou "zlá", protože jsou neúměrným projevem imunitního systému, který následně napadá sám sebe. Tak jednoduché to zdaleka není. Imunitní systém se aktivně snaží vyřešit největší problém a uprostřed tohoto boje se následně spustí řetězové reakce. Je tedy vhodné zamyslet se nad tím, jak jej co nejlépe podpořit, místo abychom se ho snažili nejrůznějšími způsoby utišit (například “koňskými” dávkami kortikosteroidních mastí). 

Systémový zánět má nejrůznější příznaky v závislosti na postiženém orgánu v těle. Mezi běžné příznaky zánětu patří bolesti kloubů, únava, horečka, vyrážky, změny hmotnosti, bolesti svalů, zažívací potíže a různé kožní potíže.

Jak vám tedy vaše kůže nejzřetelnějším způsobem sdělí, že ve vašem těle vzplál oheň zánětu? Trápí vás vyrážky, výsevy akné, objeví se ekzém, případně lupénka, všímáte si zarudlé pokožky, vřídků, šupin nebo jiných neobvyklých změn na povrchu svého těla?

To vše jsou příznaky více či méně závažných zánětlivých onemocnění. Příkladem akutního zánětu je zánětlivá reakce, ke které dochází v kůži po poranění, bodnutí nebo kontaktu s alergenem. Ten obvykle rychle pomine, i když je pocitově nepříjemný. Rozdílem mezi akutním a chronickým zánětem je doba, po kterou zánět probíhá. A v případě chronického zánětu také zhoršující se stav vaší kůže. Chronický zánět se vyvíjí pomalu a může nás držet ve svých spárech i několik let. A právě kůže je první, která dává najevo, že v těle právě probíhá zánětlivý stav.

"Proč se tohle děje právě mně?"

Autoimunitní kožní onemocnění nejsou nijak vzácná. Dobrou zprávou je, že pokud se vás tento problém týká, rozhodně v tom nejste sami. Nejde jen o to, PROČ zánět vznikl, ale i o to, JAK můžete podpořit své tělo a imunitní systém (střeva!), aby se váš stav zlepšil. Jednoduše řečeno, časté příčiny kožních onemocnění jsou následující: 

1. Genetické faktory: některá kožní onemocnění, jako je psoriáza a atopická dermatitida, mohou být dědičná. V žádném případě se však nejedná o uzavřenou koapitolu či definitivní diagnózu, se kterou již nelze nic udělat!

2. Infekce: bakteriální, virové, plísňové nebo parazitární infekce mohou způsobit celou řadu onemocnění, jako jsou herpes, pásový opar, neštovice, bradavice, plísňové infekce kůže a mnoho dalších kožních potíží.

3. Alergické reakce: kožní onemocnění (např. kontaktní dermatitida) mohou vzniknout v důsledku alergických reakcí na určité látky - kovy, kosmetika, rostliny nebo léky.

4. Hormonální změny (u žen): Hormonální změny - v období puberty, těhotenství nebo menopauzy, mohou ovlivnit pleť a způsobit akné, rozvoj růžovky a další kožní problémy.

5. Poranění nebo mechanické poškození: Poranění kůže - popáleniny, škrábance, jizvy nebo dlouhodobé vystavení kůže tření, mohou vést ke vzniku kožních onemocnění nebo zhoršit aktuální stav.

6. Střevní abnormality: výzkumy poukazují na fakt, že existuje souvislost mezi autoimunitními kožními chorobami a střevy. Mikroflóra - společenství bakterií a dalších mikroorganismů, které žijí v našem trávicím systému - hraje důležitou roli v regulaci imunitní reakce organismu. Pokud dojde k nerovnováze ve střevní mikroflóře, imunitní systém v důsledku toho reaguje, a to dokonce tak výrazně, že se u vás rozvinou stavy, které se projeví jako autoimunitní kožní onemocnění.

Malé kroky, velké výsledky

Jak si můžete každý den trochu pomoci? Podpořte svá střeva, zmírněte zánět a vaše pokožka bude tyto změny následovat!

Určitě jste vyzkoušeli stovky věcí, abyste zlepšili stav své pleti, nebo aby se nemoc, která vás trápí, alespoň na chvíli zmírnila. Neříkám, že neexistují účinnější přístupy - ale dokud se nepokusíte dát do pořádku střeva a zmírnit zánět, bude o to těžší se nepříjemného kožního onemocnění zbavit.

První krok: postarejte se o co největší počet dobrých bakterií ve střevech!

Stejně jako bakterie manipulují s námi, můžeme my manipulovat s nimi. Boj s bakteriemi vyhrajete pouze tehdy, pokud si zajistíte osídlení organismu optimálním počtem kolonií prospěšných bakterií, které se ve střevech vypořádají s těmi špatnými (patogenními). První změny ve střevech lze pozorovat již do 24 hodin po konzumaci většího množství prospěšných probiotických kultur, které se nacházejí ve fermentovaných (kvašených) potravinách a doplňcích stravy. 

Pro trvalý úspěch je však důležité dodržet tyto dva klíčové kroky:

1. Užívejte prospěšné probiotické kultury každý den. Ovšem s konzumací fermentovaných potravin to nepřehánějte - příliš velké množství takovýchto potravin může střeva zatížit. 

2. Nejdůležitější je být důsledný a vytrvat - nepomůže vám, když se o svá střeva budete starat jen jednou týdně. Dopřejte si prospěšné bakterie každý den!

Čtyři základní zásady péče o střeva (a tedy i o imunitní systém):

Jezte potraviny, které obsahují prospěšné bakterie (kvašené potraviny: kysané zelí, tuřín, kefír, kombucha, kimči).

Dopřejte si potraviny, které jsou potravou pro prospěšné bakterie (tzv. prebiotika): pórek, artyčoky, oves, chřest, banány, čekanku, česnek, cibuli, šalotku, cizrnu, čočku, fazole, grapefruit, meloun a lněná semínka.

Co nejvíce se vyhýbejte cukru, smaženým potravinám, konzervovaným potravinám, pesticidům, umělým sladidlům a konzervantům. Tyto umělé látky jsou pro vaše střeva velmi nezdravé.

Užívejte probiotické kultury ve formě doplňků stravy. Pouhá konzumace správných potravin vaše střeva do rovnováhy nedostane. Proto je důležité podpořit mikroflóru probiotickou kúrou ve formě doplňků stravy (nebo probiotik, jak se jim u nás říká ).

3 měsíční kúra s probiotickými kulturami 

JAK SPRÁVNĚ DODRŽOVAT KÚRU?   
● Měla by být dodržena nepřetržitě po dobu 3 měsíců. 
● Důslednost a vytrvalost jsou základ!
● Užívejte jednu kapsli večer a zapijte ji sklenicí vody 1 hodinu po posledním jídle.  
● Nikdy neužívejte kapsle na zcela prázdný nebo zcela plný žaludek.  
● Zatímco vy klidně spíte a vaše tělo odpočívá, Unibiotic pracuje za vás.

UNIBIOTIC

Unibiotic Saccharomyces Boulardii od Carnium Botanicals je profesionálně vyvinutá směs probiotických kultur (zdraví prospěšných střevních bakterií) a fruktooligosacharidů (což je potrava pro probiotické kultury) s rostlinným inulinem.

UNIBIOTIC SACCHAROMYCES BOULARDII je veganský produkt, který neobsahuje lepek, laktózu a další alergeny, neobsahuje přidaný cukr, soli, ochucovadla a aromata, kvasnice či konzervační látky a je bez GMO.

Složení a užívání

Složení:
Směs probiotických kultur (Lactobacillus acidophilus, Bifidobacterium infantis, Bifidobacterium longum, Bifidobacterium breve, Saccharomyces Boulardii), směs fruktooligosacharidů a rostlinného inulinu, speciální veganská kapsle se zpožděným uvolňováním (hydroxypropylmethylcelulóza rostlinného původu).

1 kapsle (doporučená denní dávka) obsahuje:
- Saccharomyces Boulardii (5x109 cfu/kapsle)
- Směs probiotických kultur (1,5x109 cfu/kapsle)
Lactobacillus acidophilus
Bifidobacterium breve
Bifidobacterium infantis
Bifidobacterium longum
- Směs fruktooligosacharidů a rostlinného inulinu - 370 mg/kapsle

Skladování: výrobek skladujte na chladném a suchém místě a nevystavujte jej přímému světlu ani teplu. 

Balení: 30 kapslí v balení.

Upozornění: Doplněk stravy není náhradou vyvážené a pestré stravy. Doporučené denní množství nebo dávka by neměly být překročeny. Uchovávejte mimo dosah dětí. Po otevření balení dobře uzavřete a uchovávejte na chladném a suchém místě.

Druhý krok: aktivní snížení zánětlivých stavů v těle

Pokud jsou zánětlivé faktory ve vašem těle vysoké, trvá nějakou dobu, než se váš organismus uklidní. Můžete mu v tom aktivně pomoci konzumací protizánětlivých potravin. Sedm nejúčinnějších koření, která pomáhají snížit zánět a tím ulevit střevům, jsou: kurkuma, zázvor, skořice, kajenský pepř, šalvěj, hřebíček a rozmarýn. Opět je třeba vyhledávat silnější zdroje protizánětlivého koření (například izolovaný kurkumin z kurkumy).

KURKUMIN - PRO ŽIVOT BEZ ZÁNĚTŮ

Kurkuma je koření, které bylo podrobeno největšímu množství biomedicínských výzkumů – je jich více než 10 000! Tajemstvím jejích zázračných účinků je látka KURKUMIN. Kurkumin je barvivo, které kurkumě dodává charakteristickou žlutou barvu. Kromě toho v sobě skrývá spoustu zdraví prospěšných vlastností. Kurkumin je aktivní složka, díky které se kurkuma po staletí používá v ajurvédské medicíně k úlevě od mnoha nemocí a zánětů.

LIQUID CURCUMIN V KAPSLÍCH - PATENTOVANÁ RECEPTURA S PŘIDANÝM VITAMÍNEM D A C PRO ÚČINNÉ SNIŽOVÁNÍ ZÁNĚTŮ V TĚLE

Tajemství tekutého kurkuminu Liquid Curcumin je ve složce NovaSOL®, která poskytuje biologicky nejdostupnější a nejúčinnější formu kurkuminu na trhu. Tato revoluční receptura představuje micelární kurkumin - kurkumin s vodou ředitelným povlakem, což zvyšuje jeho vstřebatelnost. Kromě toho je pH stabilní (rozsah stability pH se pohybuje od přibližně 1,1 do 8,0), což poskytuje vynikající biologickou dostupnost.

Složení a dávkování

Složení: Kořen kurkumy (curcuma longa) (kurkuminoidy ≥ 6 %, kurkumin 5-5,5 %), 7μg vitamínu D (cholecaciferol ≥ 0,0014 %), 10 mg vitamínu C (kyselina l-askorbová).

Doporučená denní dávka: 1 kapsle. Zapijte vodou či jinou tekutinou.

Poznámka: Doporučujeme konzumovat jako součást pestré a vyvážené stravy a zdravého životního stylu. Doporučené denní množství nebo dávka by neměla být překročena. Doplněk stravy není náhradou vyvážené a pestré stravy.

Skladování: Uchovávejte mimo dosah dětí! Po otevření balení pevně uzavřete. Skladujte na suchém a chladném místě a nevystavujte jej přímému světlu a teplu.

Třetí krok: Hydratujte pokožku zevnitř

O rčení “Jak uvnitř, tak i na povrchu.” jsem se zmiňovala již v úvodu. A to, že krása vychází zevnitř, už jste nejspíše také zaslechli. V případě pokožky to platí dvojnásob - nejen o její kráse, ale i o zdraví. Pokožka, která je poškozena v důsledku probíhajících kožních chorob, většinou vyžaduje hodně hydratace a jemné péče. A existují látky, které hydratují pokožku na povrchu (např. rostlina aloe vera), stejně jako ty, které tak činí zevnitř. Jednou z nich je rakytník řešetlákový - zázrak přírody, který obnovuje přirozenou vlhkost tkání, pokožky i celého těla! 

ZÁZRAČNÁ ROSTLINA, KTERÁ MÁ 70x SILNĚJŠÍ ANTIOXIDAČNÍ ÚČINKY NEŽ VITAMÍN C

Rakytník řešetlákový disponuje výjimečnou nutriční hodnotou, obsahuje totiž více než 190 bioaktivních živin. Mezi ně patří:

Omega 3, 6, 9;

17 vitamínů;

14 minerálů;

18 aminokyselin a

mnoho antioxidantů. 

V Tibetu je rakytník po tisíce let známý jako „posvátné ovoce“. Záznamy o jeho pozitivních účincích na organismus lze nalézt v několik set let starých lékařských textech v Tibetu a Číně. Tam se používal při léčbě kašle (suché sliznice = náchylné sliznice), zažívacích potíží, kožních problémů, ran a popálenin.

Proč je tak účinný při obnově přirozené vlhkosti intimní sliznice a dalších sliznic v těle? Kromě již zmíněné bohaté nutriční hodnoty se rakytník pyšní další důležitou živinou, má totiž nejvyšší známou koncentraci omega 7 mastných kyselin. Omega 7 je primární složkou buněčných membrán, které tvoří sliznice. Udržuje vaše sliznice hydratované a zvlhčené.

Fem Care - Unikátní směs rostlinných výtažků, která pomáhá dosáhnout a udržovat optimální vlhkost očí a dalších sliznic

Tajemství kapslí Fem Care je ve složce Omegia®, jedinečné standardizované receptuře, která obsahuje jak plod rakytníku, tak i olej z jeho semen a poskytuje tak tělu vyvážený poměr všech nenasycených mastných kyselin: Omega 3, 6, 7 a 9. Navíc se skládá z mnoha antioxidantů (včetně beta-karotenu a vitamínu E), vitamínů, minerálů a rostlinných sterolů.

Kapsle Fem Care pomáhají snižovat nepříjemné pocity suchosti, pálení a bolesti a zároveň snižují riziko vzniku zánětů. Díky bohatému obsahu omega 3 mastných kyselin, které jsou nezbytné pro tvorbu nových hormonů, přispívají i k hormonální rovnováze.

Složení a dávkování:

Složení: prášek Omegia®️ (rakytníková šťáva, rakytníkový olej, škrob), uhličitan vápenatý, ovoce noni v prášku, výtažek z listů jinanu dvoulaločného (Ginkgo biloba), protispékavá látka: stearan hořečnatý), kapsle (hydroxypropylmethylcelulóza, rostlinného původu).

3 kapsle = 1218 mg

3 kapsle (doporučená denní dávka) obsahují:

  • 500 mg prášku Omegia®️
  • 125 mg ovoce noni v prášku
  • 45 mg výtažku z listů jinanu dvoulaločného, (min. 12 mg flavonoidových glykosidů)
  • 200 mg vápníku (uhličitan vápenatý), 25 % DDD*

    *DDD - doporučená denní dávka

Fem Care obnovuje vlhkost pokožky a dodává jí pevnost a pružnost. Optimální hydratace pokožky je jedním z nejdůležitějších faktorů, který vedou ke zdravé a krásné pleti. Stejně jako sliznice těla má i pokožka ochrannou funkci, vylučuje, zadržuje a vstřebává vodu a další prvky.

Suchou pokožku může způsobit nedostatek živin, zejména nedostatek vody, některých tuků a vitamínů. Suchost však mohou ovlivnit i okolní faktory jako je chlad a teplo. Nedostatek vláhy mohou způsobit i léky, některá onemocnění, vysoký stres nebo hormonální změny (těhotenství, antikoncepce, menopauza).

Kromě krémů a gelů, které pokožku vyživují zvenčí, potřebují hlubší vrstvy pokožky správnou hydrataci i zevnitř. Je třeba dbát na dostatečný příjem vody a jíst potraviny bohaté na nenasycené mastné kyseliny (omega 3, 6, 7 a 9), vitamíny a antioxidanty. 

Pravidelně užívám doplňky stravy a obměňuji je podle svých potřeb a ročního období. Vždy dávám přednost těm, které potřebuji právě v tom určitém období.
Často si dělám probiotickou kúru, kterou podporuji zažívání a odolnost imunitního systému.Poslední dobou beru hlavně Algae Omega 3, které mě zaujaly, protože jsou 100% rostlinného původu.

Užívám je, abych chránila svůj kardiovaskulární systém a zdraví mozku. Mimo to mi také pomáhají posilovat zrak a paměť. Pozoruji, že je i pleť čistší, zdravější a zářivější a především bez nečistot.

Veronika

V minulosti mě trápil problém, se kterým se potýká spousta lidí - pupínky. Začalo to v pubertě, což jsem tehdy samozřejmě očekávala. Pupínky se ale znovu vrátily, když mi bylo 35 let. Tentokrát byly mnohem tvrdohlavější, a tak jsem si začala hlídat, co přijímám do těla. Právě díky tomu jsem našla informace o tom, že v těle existují dobré bakterie. Teď beru pravidelně probiotika a pozoruji velký rozdíl v kvalitě pleti, která je zdravější, tonizovanější a zářivější. Také nehty a vlasy jsou pevnější a zdravější.

Nikola A. U.

Jmenuji se Barbora a je mi 59 let. V menopauze jsem už asi 6 let. V posledních třech letech jsem vyzkoušela hormonální léčbu, která mi pomohla zmírnit příznaky, jako jsou návaly horka a vaginální suchost. Během terapie problémy ustaly, ale jakmile terapie skončila, všechny příznaky se znovu objevily a v ještě větší míře. Největší problém jsem měla se suchou kůží na celém těle a v intimních partiích.

Vyzkoušela jsem mnoho produktů, všechno ale bez výsledků. Fem Care zkouším už cca měsíc a musím říct, že je má pleť mnohem lepší, na dotek už není tak suchá. Co se týče suchosti intimních partií, zatím čekám na ideální výsledky, ale jsem přesvědčená, že po dlouhodobém pravidelném užívání se dostaví. Díky, Fem Care!

Barbora R.

Mám velmi světlou, citlivou pleť, která je náchylná k vysušování. Po padesátce jsem tyto pocity suchosti začala pociťovat po celém těle, od očí až po kůži na těle. Za pouhý měsíc užívání Fem Care jsem měla pokožku na obličeji i oči hydratované jako nikdy předtím. Moc děkuji za tento úžasný výrobek!! Brala jsem ho spolu s přípravkem Unibiotic pro zlepšení stavu střev. 

Lucie S.

Speciální nabídka

Unibiotic + Fem Care + Liquid Curcumin ZDARMA

30 KAPSLÍ + 90 KAPSLÍ + 30 KAPSLÍ
Vystačí na 1 měsíc  / 40 Kč na den
Tento balíček se postará o zdraví vaší pleti zevnitř. Probiotické kultury Unibiotic pomáhají regulovat střevní mikroflóru, úspěšně bojují s candidou, snižují zánětlivost a předcházejí vzniku zánětů v těle. Zároveň podporují působení Liquid Curcumin, který se může pochlubit výjimečnými protizánětlivými vlastnostmi. O vaši pokožku se navíc postará Fem Care, který díky výtažku z rakytníku zajišťuje přirozenou hydrataci sliznic a pokožky zevnitř.
1215,00 Kč
1835,00 Kč
Ušetříte 620 Kč / Poštovné zdarma
OBJEDNAT IHNED
Platba na dobírku
Doprava zdarma nad 1000 Kč
Bezpečný online nákup
30denní záruka

Objednejte si kapsle Carnium Botanicals a přesvědčte se sami o jejich účinnosti 100% bez rizika

NA VAŠI OBJEDNÁVKU SE VZTAHUJE 30DENNÍ ZÁRUKA VRÁCENÍ PENĚZ

Pro všechny naše zákazníky si přeji 100% spokojenost a aby pro ně byl nákup produktů Carnium Botanicals pozitivní zkušenost.


Proto vám nabízím 30denní záruku vrácení peněz.

Jak to funguje?

1.

Produkty od Carnium Botanicals jsou doplňky stravy, kterým nějakou dobu trvá, než začnou ve vašem těle účinkovat. Proto je důležité je užívat alespoň jeden měsíc.

Pokud během této doby nebudete z jakéhokoliv důvodu spokojeni, napište nebo zavolejte nám a rádi vám pomůžeme a poradíme.

2.

Pokud i přesto nebudete s kapslemi spokojeiá, vrátíme vám peníze.

Pokud vás kapsle nenadchnou nebo vás dokonce zklamou, napište nám na email info@carniumbotanicals.cz.

Vyřídíme pro vás vrácení peněz.

Ano, tak pevně věřím v účinky našich produktů. Jsem přesvědčená, že pro vás bude koupě našich kapslí jedním z nejlepších rozhodnutí a že s nimi budete spokojeni.

30denní záruka spokojenosti platí od data vytvoření objednávky.

Pečujte o svou pleť
přirozeným způsobem

OBJEDNAT IHNED

Evropská výroba z nejkvalitnějších surovin podle nejvyšších standardů

Všechny produkty značky Carnium Botanicals, které najdete v našem internetovém obchodě, jsou sestavovány v odborném oddělení ve spolupráci s potravinářskými technology, výživovými poradci a výzkumníky.

Receptury jsou řádně prověřené a testované.


Doplňky stravy Carnium Botanicals se vyrábí v naší rodinné společnosti Bio Pak, kde zajišťujeme kontrolovanou, technologicky pokročilou výrobu potravin a doplňků stravy ve sterilně čistém prostředí.

Informace na těchto webových stránkách mají pouze informativní charakter a nenahrazují lékařské vyšetření a poradenství. Zkušenosti uživatelů se mohou lišit, a proto nezaručujeme stejné výsledky u všech zákazníků. Nepoužívejte informace na těchto webových stránkách k diagnostice, léčbě, vyléčení nebo prevenci jakýchkoliv zdravotních problémů. Pokud jste těhotná, kojíte, máte nějaké zdravotní potíže nebo užíváte léky, poraďte se před použitím produktů na těchto webových stránkách se svým lékařem nebo lékárníkem. Doplňky stravy nejsou náhradou léků.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7916842/
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/35625774/
bundoo.com/articles/3-ways-breastfeeding-affects-your-estrogen-levels
healthline.com/health/postpartum-vaginal-dryness#postpartum-thyroiditis
abili.si/kako-hormonska-kontracepcija-deluje-na-zensko-telo
merckmanuals.com/home/women-s-health-issues/biology-of-the-female-reproductive-system/female-internal-genital-organs
femilyane-biorga.com/en/experts/understanding-mucous-membranes
piedmont.org/living-better/how-exercise-helps-balance-hormones
healthline.com/health/sleep/how-sleep-can-affect-your-hormone-levels#hormones-and-sleep
puredia.com/product/omegia
vitaeinternational.com/how-to-hydrate-skin-and-mucous-membranes-from-within
endocrineweb.com/news/the-best-exercise-for-hormonal-imbalance
naturesbest.co.uk/pharmacy/vision-health/how-to-relieve-symptoms-dry-eye-syndrome
oftalma.si/vse-o-oceh/suho-oko
zdrav-nasmeh.com/suhih-ust-ne-smemo-spregledati-sl
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/28873377
ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6770633/
ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5664031/
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/17569219/
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32824993/
sl.wikipedia.org/wiki/Smrt
sl.wikipedia.org/wiki/Evropska_unija
hsph.harvard.edu/nutritionsource/2007/06/19/ask-the-expert-omega-3-fatty-acids/
ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK564314/
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/24200766/
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/22180524/
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/26063693/
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/31383846/
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/24934907/
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/21721919/
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/28466678/
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/9624425/
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/9932142/
ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7362115/
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32463305/
sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0738081X10000441
ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17556695
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/10479465/
ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15812120
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/30998938/
ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3402070/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7916842/
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/35625774/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7916842/
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/35625774/